news news news news news news news
Firma Comfort Glass rozpoczęła swoją działalność 16 lipca 1991 roku. Założył ją jeden z obecnych współwłaścicieli - Romuald Sobieralski. Początkowo firma specjalizowała się w cięciu szkła laminowanego, dysponując w owych czasach jedną z dwóch w Polsce pił do cięcia szkła warstwowego. W roku 1992 została zakupiona licencja na technologię produkcji szyb zespolonych i od tamtej pory to właśnie ta gałąź stanowi podstawową dziedzinę działalności firmy. Zainteresowanie nowymi technologiami spowodowało w roku 1999 zakup licencji na technologię produkcji szyb Heat Mirror. Innowacyjność tej technologii bardzo dalece wyprzedzała ówczesne standardy, gdyż dopiero 10 lat później stało się możliwe produkowanie szyb w technologii tradycyjnej o parametrach energetycznych zbliżonych do szyb Heat Mirror. Niestety duża pracochłonność oraz bardzo wysokie koszty produkcji zmusiły firmę do zarzucenia produkcji szyb w technologii Heat Mirror.

W roku 2003 produkcja szyb zespolonych została przeniesiona do nowowybudowanej hali o powierzchni 780 m2, co pozwoliło 2 lata później rozpocząć rozcinanie szkła w formacie Jumbo oraz wymianę linii produkcyjnej na wysokowydajną linię firmy Lanhardt. W roku 2005 firma rozpoczęła również produkcję szkła fasadowego, zarówno do fasad słupowo-ryglowych, jak i strukturalnych.

Comfort Glass stale rozszerza gamę oferowanych produktów i podejmuje nowe wyzwania, mające na celu rozszerzenie asortymentu, poprawę jakości produktów oraz poprawę jakości obsługi klienta. Naszą misję wyznaczają trzy hasła:

ODPOWIEDZIALNOŚĆ - INNOWACYJNOŚĆ - PARTNERSTWO.


Zapraszamy do współpracy
copyright 2010-2014: TopDrive Maciej Raczewski - Wszelkie prawa zastrzeżone