news news news news news news news
Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że tym co decyduje o cechach naszych okien. To właśnie szyba z racji tego, że zajmuje największą powierzchnię w oknie ma główny wpływ na izolacyjność cieplną całego okna, na jego dźwiękoszczelność, jego antywłamaniowość, czy jego możliwość ochrony przed przegrzewaniem słonecznym. Nasza oferta obejmuje następujące grupy produktów:

 SZYBY TERMOIZOLACYJNE
COMFORT TERMO
Szyba termoizolacyjna zbudowana jest z jednej szyby ze zwykłego białego szkła float oraz jednej szyby ze szkła z powłoką niskoemisyjną z naniesionymi kilkoma warstwami metali (w tym srebra) i niemetali. Powłoka niskoemisyjna umieszczona na szybie, która zamontowana powinna być od strony wewnętrznej , czyli od pomieszczenia, odbija z powrotem do środka ciepło. Szyby takie cechują się współczynnikiem przenikania ciepła U = 1,1 lub 1,0 przy zastosowaniu najnowszej generacji powłoki niskoemisyjnej.

COMFORT TERMO HP
Obecnie coraz częściej stosuje się szyby dwukomorowe zbudowane z jednej szyby zwykłego białego szkła float i dwóch szyb z powłoką niskoemisyjną. Taka budowa szyby pozwala na osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła od 0,9 do 0,5 a to już prawie tyle samo, co mur ocieplony styropianem.

Szczegółowe omówienie oraz parametry energetyczne szyb termoizolacyjnych znajdują się w broszurze informacyjnej (patrz zakładka DOKUMENTY).

 SZYBY PRZECIWSŁONECZNE
COMFORT CLIMA
Podstawową funkcją szyb przeciwsłonecznych jest ochrona pomieszczeń przed nadmiernym przegrzewaniem. Szyba przeciwsłoneczna zbudowana jest z jednej szyby ze specjalnymi powłokami odbijającymi ciepło słoneczne na zewnątrz oraz z jednej szyby ze szkła float lub niskoemisyjnego. Kilkanaście lat wcześniej powłoki przeciwsłoneczne nanoszone były na szkła barwione w masie. Cechowała je duża refleksyjność (do dnia dzisiejszego bardzo często szyby przeciwsłoneczne nazywa się potocznie refleksami), mała przepuszczalność światła widzialnego a przy tym stosunkowo wysoka przepuszczalność ciepła słonecznego. Obecnie nowoczesne szkła przeciwsłoneczne produkowane są z białego szkła i cechują się bardzo dobrą przepuszczalnością światła przy stosunkowo niskiej przepuszczalności światła widzialnego i niskiej refleksyjności.

Szczegółowe omówienie oraz parametry energetyczne szyb przeciwsłonecznych znajdują się w broszurze informacyjnej (patrz zakładka DOKUMENTY).

 SZYBY BEZPIECZNE
COMFORT SAFE
Ta grupa szyby może pełnić kilka funkcji w zależności od zastosowanego szkła. Pierwszą z nich jest ochrona przed zranieniem. Tu jako szkło bezpieczne stosuje się zarówno szkło laminowane z jedną warstwą folii, jak i szkło hartowane. Druga grupa szyb bezpiecznych pełni funkcję zabezpieczenia przed włamaniem. Ta grupa szyb to szyby laminowane kilkoma warstwami folii, które w czasie włamania nie dopuszczają do wtargnięcia do wnętrza budynku. Trzecia grupa szyb bezpiecznych to szyby kuloodporne. Ta grupa szyb pełni funkcję ochrony przed ostrzałem z różnej broni w zależności od budowy (ilości warstw szkła i folii pomiędzy nimi).

Szczegółowe omówienie oraz klasy szyb bezpiecznych znajdują się w broszurze informacyjnej (patrz zakładka DOKUMENTY).

 SZYBY DŹWIĘKOSZCZELNE
COMFORT SILENCE
Podstawową funkcją szyb o podwyższonym współczynniku tłumienia hałasu jest ochrona pomieszczeń przed dźwiękami dochodzącymi z zewnątrz. Standardowa szyba zespolona zbudowana z 2 szyb o grubości 4 mm cechuje się współczynnikiem dźwiękoszczelności Rw 32 dB. Najprostsze szyby dźwiękoszczelne zbudowane są w 2 szyb o różnej grubości, otrzymujemy w ten sposób szyby o współczynniku dźwiękoszczelności Rw od 34 dB do 40 dB. Szyby o wyższych wartościach współczynnika Rw zbudowane są z szyb laminowanych ze specjalnymi foliami tłumiącymi hałas. W ofercie firmy znajdują się szyby o współczynniku Rw do 46 dB.

Szczegółowe omówienie oraz wartości parametru Rw szyb dźwiękoszczelnych znajdują się w broszurze informacyjnej (patrz zakładka DOKUMENTY).

 SZYBY DEKORACYJNE
COMFORT DECO
Ta grupa szyb to szyby, których podstawową funkcją jest funkcja dekoracyjna. Zaliczamy do niej wszystkie szyby ze szkłem ornamentowym oraz ze szkłem satynowanym i piaskowanym. Dostępne wzory szyb ornamentowych znajdują się na fotografiach poniżej.

Wzory szkła dekoracyjnego - kliknij aby powiększyć:

4mm żaluzja matowa
4mm satinato
5mm niagara matowa
4mm master carre
4mm kora (silvit)
4mm kathedral
4mm deszczyk
4mm delta matowa
4mm delta bezbarwna
4mm crepi
4mm chinchilla
4mm altdeutsch brązowa
4mm altdeutsch bezbarwna


copyright 2010-2014: TopDrive Maciej Raczewski - Wszelkie prawa zastrzeżone